امیدواری یا ناامیدی اجتماعی

چرا این پیش فرض یا حتی دلهره برای ورود به یک اداره وجود دارد که نکند دست از پا دراز تر یا بدتر از آن، دست به سر شده از آن اداره بیرون بیاییم؟

میز خدمت

از در ورودی به اتاقی به اسم میز خدمت وارد شدیم. آقایی که روی دیوار پشت سرش اسم و تخصص مهندسی کشاورزی اش نوشته شده بود، بعد از شنیدن اینکه سوال ما درباره تاسیس گلخانه است ما را راهنمایی کرد به ملاقات مدیر باغبانی.

دفتر مدیر باغبانی

اولین روز بعد از تعطیلات طولانی نوروز، سازمان جهاد کشاورزی رشت. یک اتاق ساده و دلباز و مدیری که با روی خوش و صمیمی ما را پذیرفت. این آدم چهار تا سوال اصلی درباره زمین و هدف ما پرسید و بدون ذره ای نا امید کردن که امروز نقل هر مجلسی، از تاکسی تا جمع خانوادگی است، به ما گزینه هایی پیشنهاد و قدم بعدی مان را ترسیم کرد. تصویر شفافی از دریافت تسهیلات به ما داد و در گفتگویی خلاصه و بدون تنش چه حس خوبی برای ما در اولین قدممان به وجود آورد. 

این آدم آیا نمی توانست مثل همه ما که تمایلمان فقط به نشر منفی نگری است، دست به سرمان کند و چهارتا «آقا، خانم دلتان خوش است در این وضعیت» به ما بگوید و سر ماه حقوقش را بگیرد و برود؟ می شد، می شود. ما باید بخواهیم که نشود. 

۶ دیدگاه در “امیدواری یا ناامیدی اجتماعی”

 1. سلام. کاش کامل تر و طولانی تر همراه با جزئیات بود. ولی همینم خوب بود. بله اگر بخوایم حتما میشه. کافیه اول هر کسی سر جای خودش باشه و وظیفه ‌ای رو انجام بده که به اون علاقه داره. اکثر کارمند‌های اداره ها هیچ علاقه‌ای به شغلشون ندارن. دوم هم لازمه اموزش ببین که چطور باید برخورد کرد چیزی که همین مدیر بلد بودن. موفق باشین در کارتون

  1. سلام
   اینکه من بیشتر زمان ها کوتاه می نویسم و سعی می کنم آنچه که می خواهم بگویم در همان دو سه بند کوچک جا شود از علاقه نداشتن به متن های بلاگی طولانی است. دوم اینکه حق با شماست. اما در نظر بگیریم که جدا از کمبود آموزش هر فرد چیزی به اسم انصاف برای تمیز دادن درست و غلط دارد.

 2. سلام
  من مطلبتون رو خوندم، جدا از موضوع پستی که نوشته بودید. به نظرم بهتره کلا وبسایت شخصیتون رو به یرگول انتقال بدید و از ویرگول به دامنه دریافت کنید بجای اینکه زحمت میدیرت وردپرس رو بخودتون بدید و از جاهای مختلف تلاش کنید مردم وارد وبسایتتون بشن.
  اگر یخورده بیشتر فکر کنیم متوجه میشید برای یک وبسایت شخصی و بلاگ نویسی بهترین گزینه استفاده از یک سرویس بلاگ نویسی مثل ویرگول است بجای طراحی یه وبسایت شخصی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *